Biokominek – co to jest. Rodzaje biokominków

Biokominki to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kominków, wymagających odprowadzania dymu. Zasilane specjalnym paliwem, dostępne w wielu kształtach i rodzajach, są coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrza w polskich domach. Jakie wyróżniamy rodzaje biokominków i dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Co to jest biokominek?

Biokominek to specyficzna odmiana tradycyjnych palenisk. W przeciwieństwie do klasycznych kominków, biokominki można zainstalować w każdym domu, a nawet w mieszkaniu znajdującym się w bloku, nie wymagają one bowiem odprowadzania dymu na zewnątrz budynku.

Do rozpalania ognia używa się specjalnego biopaliwa w płynie lub żelu, które spala się do pary wodnej i nie dość, że jest całkowicie ekologiczne i produkowane z surowców roślinnych, to jeszcze może pozytywnie wpływać na zdrowie domowników, nawilżając powietrze w pomieszczeniu.

Istnieją różne rodzaje biokominków, a wspólną ich cechą jest to, że nie wydzielają dymu i nie generują popiołu, co stanowi dodatkowy atut dla osób, którym zależy na zachowaniu nienagannej czystości w mieszkaniu.

Czas spalania bioetanolu jest uzależniony m.in. od wielkości płomienia, jednak przyjmuje się, że 1 litr paliwa może wystarczyć na ok. 3-6 godzin. Co ciekawe, istnieje także możliwość dodania do paliwa olejków o właściwościach aromaterapeutycznych, które pozostawiają przyjemny zapach w mieszkaniu.

Rodzaje biokominków

Na rynku znajdziemy różne rodzaje biokominków, które świetnie dopełnią wystrój wnętrza w każdym mieszkaniu i zaspokoją najbardziej wygórowane oczekiwania klientów. Bardzo popularne są biokominki do zabudowy, które można wkomponować we wnękę. Taki biokominek wspaniale zastępuje tradycyjny, tworząc w pomieszczeniu niezwykły klimat.

Kolejnym rodzajem biokominka są modele wiszące, dostępne w wielu wariantach, które charakteryzują się niezwykłą lekkością i niewielkimi wymiarami. Dzięki przemyślanej konstrukcji mogą znakomicie wkomponować się w wystrój wnętrza i zachwycać domowników palącym się płomieniem. Wśród wielu modeli wyróżniamy również bardzo stabilne biokominki wolnostojące, posiadające pełne palenisko i możliwość swobodnego przemieszczania.

A może biokominek do ogrodu?

Ekologiczne i nowoczesne paleniska można montować nie tylko w domu, ale także na zewnątrz budynków. Bardzo dużą popularnością cieszą się różne rodzaje biokominków ogrodowych, które świetnie sprawdzają się na świeżym powietrzu. Jednym z rodzajów takich biokominków są modele przenośne, np. do ustawienia na stole w ogrodzie.

Takie mobilne paleniska znakomicie sprawdzają się podczas różnego rodzaju przyjęć na tarasie, spotkań w rodzinnym gronie, czy tzw. garden party, a ich producenci dbają o to, żeby spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zależy Ci na oryginalnym wzornictwie? Oprócz tradycyjnego minimalistycznego designu, którym charakteryzują się prostokątne lub kwadratowe biokominki, można także postawić na modele w kształcie rombu, z pofalowanymi krawędziami lub wykończone kamieniem.

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *